Op de plek van de voormalige Hogeschool Lerarenopleiding in Rijnsweerd – waar tussen 2010 en 2019 tijdelijk studenten in de leegstaande schoolgebouwen woonden – verrijzen straks 1.600 nieuwe woningen. Goed nieuws voor iedereen die in Oost wil (blijven) wonen. Hoe zien de plannen eruit?
Geluidsprobleem zelf opgelost
Het project ligt pal naast de Archimedeslaan, waar de A27 en A28 elkaar kruisen. Een drukke en lawaaiige plek, een belangrijke reden dat de plannen zijn vertraagd. Want bij een verbreding van de A27 zouden nieuwe, hoge geluidsschermen het geluidsprobleem oplossen. Maar deze (politieke) discussie sleept nog altijd voort. Daarom heeft de projectontwikkelaar gekozen voor een eigen oplossing: een aaneengesloten boog van woongebouwen die het binnenterrein afschermt en leefbaar maakt.
Autoluw en groen wonen
Het hart van het project wordt groen en autovrij. Auto’s rijden langs de randen en parkeren in twee grote garages. Het binnenterrein is voor spelen, verblijven en ontmoeten. Naast woningen komen er een supermarkt, zorgvoorzieningen en daghoreca. In de woningmix zitten onder meer 600 studentenkamers in twee hoge flats aan de noordkant. Volgens planning start de sloop van de oude gebouwen in 2026. De oplevering zou dan in 2027 zijn. Dan valt ook de Oostkrant op de mat, het bewijs dat je (eindelijk) in Oost woont 🙂
Lees ook het verslag van de bewonersavond.
Meer info op www.archimedeskwartier.nl
